Menü

İlk Kez Gidenlere Kapsamlı Londra Gezi Rehberi

31 Mart 2018 - Gezi, Yurt Dışı
İlk Kez Gidenlere Kapsamlı Londra Gezi Rehberi

Londra, her dalışta yeni şeyler keşfedilen büyük bir okyanus adeta! Gezi notlarını ve tavsiyeleri okumadan plan yapmayın…

Bu başkente ilk kez seyahat edecekler ya da daha önce gidip yeni yerler keşfetmek isteyenler için hazırladığımız Londra Gezi Rehberi‘nde şehrin önemli mekanlarını, enteresan bulduklarımızı ve favorilerimizi bulacaksınız. Şehrin tüm olanaklarından bahsederek büyük resmi göstermek istiyoruz ama bir yandan da seçenekler arasında boğulmamanız için olmazsa olmazları not ettik.

“Yolculuklar bizi kendimize geri getirir” – Albert Camus

Gezi yazımıza başlamadan önce Londra vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı okuyarak vize işlemlerini hızlandırabilirsiniz. Eğer gezi için çok kısıtlı vaktiniz varsa Günübirlik Londra Gezisi yazımız tam size göre.

Yapmadan Dönmeyin

1- Big Ben İle Selfie Çekin

Burada Big Ben ile selfie fotoğrafı bulunuyor.

Big Ben (Elizabeth Kulesi), Londra’da Westminster Sarayı’nın yanındaki ünlü saat kulesi. Dünyanın en büyük ikinci dört yüzlü saatidir. “Big Ben” aslında saat kulesinin çanının adıdır, ancak zamanla halk tarafından tüm yapıyı belirtmek için kullanılır olmuştur. Dünyanın en çok Selfie çekilen yerleri arasındadır.

2- British Museum’da Ücretsiz Gezin

Burada British Museum'un içeriden ve yukarıdan çekilmiş bir fotoğrafı bulunuyor.

British Museum, İngiltere’nin Londra şehrinde Dünya’nın her yanından getirilen seçkin Antik çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonlarını kapsayan çok büyük bir müzedir. Giriş ücretsizdir ve Cuma günleri gece 10’a kadar açık.

3- Hyde Park’ta Dinlenin

Burada Hyde Park'ın yeşil ağaçlarının ve gökyüzündeki bulutların göle yansımış halinin bir fotoğrafı bulunuyor.

Dünyada en büyük parklardan biridir. 142 hektarlık bir alana yayılan kraliyet parkı içerisinde bir de göl bulunur. Göldeki kaz ve ördekleri besleyebilirsiniz ama dikkat edin bazen sizin de tadınıza bakmak isteyebilirler.

4- İngiliz Çayı İçin

Burada Twinnings mağazasının kapısının dışarıdan çekilmiş bir fotoğrafı bulunuyor.

İngilizlerin 5 çayı meşhurdur ancak epey de pahalı olduğunu söylemekte fayda var. Eğer gerçek İngiliz çayı içip biraz da dinlenmek istiyorsanız Twings Çay mağazalarına uğrayabilirsiniz. Ücretsiz tadımlıklardan bakabilir ya da oturup daha uzun kalabilirsiniz.

5- Oxford Street’te Alışveriş Yapın

Burada Offord Street'in dört yol ağzını gösteren, yukarıdan çekilmiş bir fotoğrafı bulunuyor.

Avrupa’nın en yoğun ve en büyük alışveriş caddesi. İstiklal caddesi gibi düşünün ama daha büyüğü. Birçok ünlü markanın mağazası var ve her bütçeye uygun AVM bulunuyor. Ayrıca karnınız acıkırsa Simit Sarayı’na da gidebilirsiniz.

Londra’da Yemek Tavsiyeleri

Burada bir hamburger fotoğrafı bulunuyor.
♥ ÖNEMLİ ♥  Gittiğiniz yerlerde domuz eti yemekten çekiniyorsanız bunu garsona söylediğinizde size mutlaka doğru bilgiyi verecektir. Birkaç yerde bunu yaşadık. Garson domuz eti dışında yemekleri olmadığını söyledi ve bizde oradan ayrıldık. Bu konuda gönlünüz rahat olabilir.

Londra’nın Gözünden Bakın

Burada bir direğe yaslandırılmış bir bisiklet fotoğrafı bulunuyor.

Londra’da gezmenin başka bir yolu da bisiklet. Trafiğin soldan aktığını unutmadan özgürce Londra sokaklarında gezebilir bisiklet park yerlerinden faydalanabilirsiniz. Çeşitli bisiklet kiralama servisleri var biz şu siteden kiralayıp istediğimiz kadar gezdik ve sadece 5 Pound verdik. Daha önceden bisiklet kullanmadıysanız bu alternatifi iki kez düşünün.

Sizin Londra’ya ilk kez gidecekler için tavsiyeleriniz ne olurdu? Başınıza gelen ilginç bir olayı anlatır mısınız?

Christmas soon ❤❤ Stop wasting money by not using UnlimitedLondon.net ⭐ Up to 80% discount on your hotels bookings in London ☺ Direct link in bio 🔝 . Great picture by @shelivesherdream ⭐⭐⭐ . To be featured, tag your best photos of #london with #unlimitedlondon #london_only #londonlife #london2017#lovelondon #thisislondon #visitlondon #instalondon #timeoutlondon #igerslondon #ig_london #londoncity #londonforyou #londoncitylife #london_enthusiast #londoncityworld #unlimitedeurope #shutup_london #londontown #londonlove #loves_london #toplondonphoto #londres #prettylittlelondon #prettycitylondon #londonliving #unlimitedtravellers

Unlimited London (@unlimitedlondon)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir